PODMÍNKY PŘIJETÍ 

.

Podmínky pro přijetí do programu


Věk 15-18,5 let

Programu se může účastnít každý student střední školy. Musíš být narozen mezi 1.březnem 2003-31.březnem 2006.

Znalost angličtiny

Je nutné projít testem angličtiny na požadovaný počet bodů. Je nutná komunikativní znalost angličtiny.

Dobrý zdravotní stav.

Student musí být v dobrém zdravotním stavu. 

Ucházející prospěch a motivace

Propěch je důležitý, ale vysvědčení není pro naší agenturu to zásadní Hlavní je motivace a psychická vyzrálost studenta. 

.

Věk

Roční akademický program s pobytem v hostitelské rodině je určen pro STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL VE VĚKU 15-18 LET. Podmínkou, kterou stanovil USDS (U.S. Department of State) je, že v době nástupu na střední školu v USA nesmí být studentovi více než 18 a půl roku. Program pro školní rok 2021/22 je určen pro studenty, kteří jsou narozeni po 1. březnu 2003


Zdravotní stav

Účastníci našeho programu musí být v dobrém zdravotním stavu, nesmí trpět vážnou alergií vůči domácímu prachu a prachu z trávy a nesmí mít vážné psychické problémy. Studenti, kteří trpí některými z níže uvedených chorob či indispozicí, mohou být přijati pouze podmíněně a to z důvodu omezené nabídky ze strany hostitelských rodin: - alergie ke psům, kočkám a ostatním domácím zvířatům, alergie vůči hlavním druhům potravin, vegetariánství, velká obezita, epilepsie, rakovina, dyslexie, vážný fyzický handicap, vážné vady sluchu a zraku nebo jiné zdravotní vady vyžadující zvláštní zdravotní dohled.
Ve většině amerických a kanadských rodin se nekouří a na středních školách se nesmí kouřit v celém areálu školy. Náš program je určen pro nekuřáky. Navíc od roku 1998 platí v USA federální zákon zakazující prodej tabákových výrobků osobám mladších 18-ti let.

Znalost angličtiny

Předpokládá se taková znalost angličtiny, aby se studenti od počátku pobytu mohli samostatně domluvit jak s hostitelskou rodinou, tak i ve škole. Minimální doba studia angličtiny je stanovena na tři roky a to buď ve škole nebo soukromě. Vyžadujeme doporučení učitele angličtiny, což je spíše formalita, protože ze zkušenosti víme, že studenti dělají značné pokroky v angličtině již po druhém měsíci pobytu a to hlavně díky tomu, že nemluví rodnou řečí. Při odevzdání přihlášky u nás v kanceláři si uděláte test z angličtiny (ELTIS test), který není obtížný, protože požadované skóre dosáhnete bez problémů i s větším množstvím chyb. Pokud si chcete ověřit svoji znalost angličtiny, máte možnost si test vypracovat ještě před odevzdáním přihlášky za poplatek 800,-Kč. Účastníkům programu se následně tato částka odečte od přihlašovacího poplatku. Přesto všem doporučujeme, aby před odjezdem využili každou příležitost ke konverzaci, zapsali se do intenzivních kurzů, nejlépe pak s lektory, jejichž rodnou řečí je angličtina

Prospěch

Studenti by měli mít alespoň průměrný prospěch za poslední dva roky. K přihlášce se přikládají vysvědčení, která přeložíme do angličtiny.

Charakterové vlastnosti

U studentů předpokládáme schopnost samostatného rozhodování, zájem o studium, přizpůsobení se cizímu prostředí, pozitivní přístup, vůli překonávat překážky, toleranci a ochotu zapojit se do rodinného života hostitelské rodiny jako její člen.