American Scandinavian Student Exchange
Jak si vybrat nejlepší organizaci a jaké jsou výhody programu ASSEPři porovnávání nabídek posuzujte jak cenu, tak i kvalitu nabízených služeb. Měla by vás zajímat celková cena, zda zahrnuje hodnotné komplexní pojištění, plnou penzi, má-li vysílající organizace svého zástupce v USA, který hovoří česky, jaké mají osobní zkušenosti s poměry na tamních středních školách a v hostitelských rodinách, jak často se stýkají se zástupci přijímající organizace přímo v „terénu“, kolik přímých účastníků a jejich rodičů může podat reference, kolik studentů se jim vrátilo domů před koncem programu a hlavně, ZDA V TOMTO ŠKOLNÍM ROCE UMÍSTILI VŠECHNY STUDENTY?

JSME PROTO MOC RÁDI, ŽE I VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016, TAK JAKO V LETECH MINULÝCH, SE ORGANIZACI ASSE V USA PODAŘILO UMÍSTIT VŠECHNY NAŠE STUDENTY!

Povinností všech partnerů ASSE z celého světa je zúčastnit se každý rok společné týdenní konference, kde se řeší otázky nové koncepce programu, upravují se pravidla a podmínky účasti zahraničních studentů. Mezi více než 50-ti přijímajícími organizacemi v USA je ASSE jedinou z nich, která umožňuje svým zahraničním partnerům se podílet na zkvalitňování programu a každoročně spolurozhodovat o koncepci a podmínkách programu pro příští školní rok. Velkou výhodou je také to, že se můžeme každý rok osobně stýkat s lidmi, kteří program v USA organizují. Letos v září se konference ASSE konala ve Washingtonu, D.C. a zúčastnila se ji rovněž paní Karen Hawkins ze Státního Departmentu USA, ředitelka úřadu, který má tento program na starosti.

Zájem o náš program je stále velký. Od roku 1992 jsme vyslali více než 3300 STUDENTŮ, což je nejvíce ze všech organizací v ČR a SR. Program je velmi dobře hodnocen jak studenty, tak i jejich rodiči, kteří náš program vřele doporučují a to je pro nás tou nejlepší reklamou a zadostiučiněním. Na našich webových stránkách se můžete podívat na video "Mladí v Americe" (reportáže jste mohli sledovat na ČT 1 a 2 a také na Nově), které natočil televizní štáb s našimi studenty v amerických rodinách a ve školách. I v tomto školním roce se již naprostá většina našich studentů v zahraničí velmi dobře adaptovala a moc se jim tam líbí. Budete-li mít zájem o podrobnější informace, můžete se na nás s důvěrou obrátit.

Držíme palce, ať vám to všem vyjde a těšíme se nashledanou!


 video: Mladí v Americe


Konzultační hodiny:
Pondělí až pátek od 10:00 do 16:00


ASSE-CZ Academic Student Services, s.r.o.

nám. W.Churchilla 2
130 00 Praha 3
6. patro, č.dveří 601
tel: 602 342 626, 733 370 085, 323 641 329
fax: 257 534 376
e-mail: asse@asse.cz

IČO: 26438828